villa u petrovcu, crna gora, na prodaju Izrada web sajtova, profesionali web site,izrada Web prodavnica, cloud hosting sajtweb servis napredne tehnologije, internet marketing, seo optimizacija sajtova, google adwords Italijanska keramika, oprema za kupatila, keramičke pločice, tuš kabine, slavine, sanitarije, parketi, zidne obloge od keramike, kamena, drveta, sanitarna oprema za kupatila, hidromasažne kade i kabine Italijanska keramika, keramika, keramika beograd, oprema za kupatila, keramičke pločice, tuš kabine, slavine, sanitarije, parketi, zidne obloge od keramike, kamena, drveta, sanitarna oprema za kupatila, hidromasažne kade i kabine
Glavni ulaz u školu

Konkurs za upis na MASTER studije u školskoj 2017/2018. god.

              Visoka tehnička škola strukovnih studija Beograd objavljuje KONKURS za upis studenata u prvu godinu MASTER strukovnih studija za školsku 2017/2018. godinu U prvu godinu MASTER strukovnih studija za sticanje zvanja Strukovni master inženjer mašinstva, […]

Visoka teh skola

Konkurs za upis na SPECIJALISTIČKE studije u školskoj 2017/2018. god.

              Visoka tehnička škola strukovnih studija Beograd objavljuje KONKURS za upis studenata u prvu godinu SPECIJALISTIČKIH strukovnih studija za školsku 2017/2018. godinu U prvu godinu specijalističkih strukovnih studija za sticanje zvanja Specijaliste strukovnog inženjera, upisuje […]

POČETAK školske godine (02/10/2017.) i RASPORED nastave

            Drage kolege, Obaveštavamo vas da u ponedeljak, 02/10/2017. godine počinje nova, 2017/2018. školska godina. Raspored nastave po godinama studija i studijskim programima: raspored nastave za PRVU godinu; raspored nastave za DRUGU godinu; raspored nastave za TREĆU godinu; raspored nastave za SPECIJALISTIČKE studije; […]

DSC_0242

ODRŽANA JE SVEČANA DODELA DIPLOMA za 2017. godinu

                Dragi studenti,   U petak, 06/10/2017. godine održana je SVEČANA DODELA DIPLOMA za studente specijalističkih i osnovnih strukovnih studija. Zahvaljujemo vam se što ste se i ove godine odazvali u velikom broj […]

izdvojena wj

Obuka studenata na mašini za vodeno sečenje materijala

  U sredu 21.06. studenti su sa nastavnicima praktične nastave posetili školsku Laboratoriju za sečenje materijala mlazom vode. Vežba je organizovana za studente svih godina studija, a svi koji su prisustvovali imali su priliku da samostalno projektuju predmete i nakon programiranja […]

 

Akreditacija 2008

STUDIJSKI PROGRAM

OSNOVNI ZADACI I CILJEVI VISOKE TEHNIČKE ŠKOLE STRUKOVNIH STUDIJA

STANDARDI I POSTUPCI ZA OBEZBEDJENJE KVALITETA

STRATEGIJA OBEZBEDJENJA KVALITETA

STRATEGIJA OBEZBEDJENJA KVALITETA

IZJAVA O POLITICI KVALITETA

ETIČKI KODEKS

NASTAVNICI

KNJIGA SAMOVREDNOVANJA

Kompjuterski mašinski sistemi, modul Kompjuterizovani proizvodni sistemi

R.br

 

 

Šif. pred.

 

Naziv predmeta

 

S

e

m

Tip

pred.

Status

pred.

Broj časova

Ost.

čas

ESPB

 

P

V

DON

PRVA GODINA

1.

MAT100001

Inženjerska matematika

I

AO

O3

3

3

0

 

8

2.

ENG200001

Engleski jezik

I

AO

O3

2

2

0

 

5

3.

ORT800001

Osnovi računarske tehnike

I

AO

O3

2

2

0

 

5

4.

ICR400101

Industrijsko crtanje

I

NS

O3

2

2

0

 

6

5.

TME400102

Tehnička mehanika I

I

NS

O3

2

2

0

 

6

6.

TME410103

Tehnička mehanika II

II

NS

O3

2

2

0

 

6

7.

PRO800206

Programiranje

II

SA

O3

2

0

2

 

6

8.

0KS800202

Operativni sistemi i korisnički softveri

II

SA

O3

2

0

2

 

6

9.

KPR500201

Kompjutersko projektovanje

II

SA

O3

2

0

2

 

6

10.

MTR600101

Materijali

II

NS

O3

2

1

1

 

6

 

Ukupno časova aktivne nastave na godini studija=

 

42

 

ESPB na godini studija

60

DRUGA GODINA

11.

EIP400105

Elementi i prenosnici I

III

NS

O3

2

2

0

 

6

12.

OPR700101

Obradni procesi

III

NS

O3

2

2

0

 

6

13.

HIP 710107

Hiraulika i pneumatika

III

NS

O3

2

2

0

 

6

14.

OSM900005

Osnovi menadžmenta

III

AO

O3

2

2

0

 

5

15.

DGE 312201

Digitalna elektronika

III

SA

OM

2

3

0

 

7

16.

EIP410106

Elementi i prenosnici II

IV

NS

O3

2

2

0

 

6

17.

TPO700102

Tehnološki postupci

IV

NS

O3

2

1

1

 

6

18.

SIA310202

Senzori i aktuatori

IV

SA

O3

2

2

0

 

6

19.

PNC500204

Programiranje CNC sistema

IV

SA

O3

2

0

2

 

6

20.

ORG900101

Organizacija proizvodnje

IV

NS

OM

2

2

0

 

6

 

Ukupno časova aktivne nastave na godini studija=

 

41

 

ESPB na godini studija

60

TREĆA GODINA

21

MSI700103

Mašinski sistemi

V

NS

O3

3

2

0

 

6

22.

INS800208

Informacioni sistemi

V

SA

O3

3

0

2

 

6

23.

PNC512205

Programiranje CNC sistema II

V

SA

OM

3

0

2

 

6

24.

AIP712206

Alati i pribori

V

SA

IBM

2

2

1

 

6

24.

TED700109

Tehnička dijagnostika

V

NS

IBM

3

2

0

 

6

26.

MIK710205

Merenje i kontrola

VI

SA

O3

2

2

1

 

6

27.

FPS500206

Fleksibilni proizvodni sistemi

VI

SA

O3

2

2

1

 

6

28.

ODS712204

Održavanje CNC sistema

VI

SA

OM

2

2

1

 

6

29

AUP512208

Automatsko upravljanje

VI

SA

IBM

3

2

0

 

6

29

ROB512207

Roboti

VI

SA

IBM

2

2

1

 

6

 

Ukupno časova aktivne nastave na godini studija=

 

40

 

ESPB na godini studija

60

 

Uk

Uk

Ukup

 

 

61

44

18

 

Ukupno časova aktivne nastave u svim godinama studija =

 

123

 

25.

STP011256

Stručna praksa

V

 

 

 

5

6

30.

ZAV000259

Završni rad

VI

 

5

6

Ukupno ESPB

180

Kompjuterski mašinski sistemi, mod. Kompjutersko projektovanje i modeliranje

R.br

 

Šif. pred.

 

Naziv predmeta

 

Sem

Tip

pred.

Status

pred.

Broj časova

Ostčas

ESPB

P

V

DON

PRVA GODINA

1.

MAT100001

Inženjerska matematika

I

AO

O3

3

3

0

 

8

2.

ENG200001

Engleski jezik

I

AO

O3

2

2

0

 

5

3.

ORT800001

Osnovi računarske tehnike

I

AO

O3

2

2

0

 

5

4.

ICR400101

Industrijsko crtanje

I

NS

O3

2

2

0

 

6

5.

TME400102

Tehnička mehanika I

I

NS

O3

2

2

0

 

6

6.

TME410103

Tehnička mehanika II

II

NS

O3

2

2

0

 

6

7.

PRO800206

Programiranje

II

SA

O3

2

0

2

 

6

8.

0KS800202

Operativni sistemi i korisnički softveri

II

SA

O3

2

0

2

 

6

9.

KPR500201

Kompjutersko projektovanje

II

SA

O3

2

0

2

 

6

10.

MTR600101

Materijali

II

NS

O3

2

1

1

 

6

 

Ukupno časova aktivne nastave na godini studija=

 

42

 

ESPB na godini studija

60

DRUGA GODINA

11.

EIP400105

Elementi i prenosnici I

III

NS

O3

2

2

0

 

6

12.

OPR700101

Obradni procesi

III

NS

O3

2

2

0

 

6

13.

HIP 710107

Hiraulika i pneumatika

III

NS

O3

2

2

0

 

6

14.

OSM900005

Osnovi menadžmenta

III

AO

O3

2

2

0

 

5

15.

OTM411204

Otpornost materijala

III

SA

OM

3

2

0

 

7

16.

EIP410106

Elementi i prenosnici II

IV

NS

O3

2

2

0

 

6

17.

TPO700102

Tehnološki postupci

IV

NS

O3

2

1

1

 

6

18.

SIA310202

Senzori i aktuatori

IV

SA

O3

2

2

0

 

6

19.

PNC500204

Programiranje CNC sistema

IV

SA

O3

2

0

2

 

6

20.

MKO711208

Mašinske konstrukcije

IV

SA

OM

3

2

0

 

6

 

Ukupno časova aktivne nastave na godini studija=

 

42

 

ESPB na godini studija

60

TREĆA GODINA

21

MSI700103

Mašinski sistemi

V

NS

O3

3

2

0

 

6

22.

INS800208

Informacioni sistemi

V

SA

O3

3

0

2

 

6

23.

KPR500202

Kompjutersko projektovanje II

V

SA

OM

3

0

2

 

6

24.

PRO800207

Programiranje II

V

SA

IBM

2

1

2

 

6

24.

RMR800204

Računarske mreže

V

SA

IBM

2

1

2

 

6

26.

MIK710205

Merenje i kontrola

VI

SA

O3

2

2

1

 

6

27.

FPS500206

Fleksibilni proizvodni sistemi

VI

SA

O3

2

2

1

 

6

28.

KMS511203

Kompjutersko modeliranje i simulacija

VI

SA

OM

2

1

2

 

6

29

TOM611102

Termička obrada metala

VI

NS

IBM

3

2

0

 

6

29

PZM611103

Površinska zaštita metala

VI

NS

IBM

3

2

0

 

6

 

Ukupno časova aktivne nastave na godini studija=

 

40

 

ESPB na godini studija

60

 

Uk

Uk

Ukup

 

 

62

41

21

 

Ukupno časova aktivne nastave u svim godinama studija =

 

124

 

25.

STP011255

Stručna praksa

V

 

 

 

5

6

30.

ZAV000259

Završni rad

VI

 

5

6

Ukupno ESPB

180

Industrijsko inženjerstvo, modul Industrijsko inženjerstvo sa menadžmentom

R.br

 

 

Šif. pred.

 

Naziv predmeta

 

Sem

 

Tip

pred.

Status

pred.

Broj časova

Ostčas

ESPB

 

P

V

DON

PRVA GODINA

1.

MAT100001

Inženjerska matematika I

I

AO

O3

3

3

0

 

8

2.

ENG200001

Engleski jezik I

I

AO

O3

2

2

0

 

5

3.

ORT800001

Osnovi računarske tehnike

I

AO

O3

2

2

0

 

5

4.

ICR400101

Industrijsko crtanje

I

NS

O3

2

2

0

 

6

5.

TME400102

Tehnička mehanika

I

NS

O3

2

2

0

 

6

6.

ENG220002

Engleski jezik II

II

AO

O3

2

2

0

 

5

7.

MAT120002

Inženjerska matematika II

II

NS

O3

2

3

0

 

7

8.

0KS800202

Operativni sistemi i korisnički softveri

II

SA

O3

2

0

2

 

6

9.

KPR500201

Kompjutersko projektovanje

II

SA

O3

2

0

2

 

6

10.

MTR600101

Materijali

II

NS

O3

2

1

1

 

6

 

Ukupno časova aktivne nastave na godini studija=

 

43

 

ESPB na godini studija

60

DRUGA GODINA

11.

EIP400105

Elementi i prenosnici

III

NS

O3

2

2

0

 

6

12.

OPR700101

Obradni procesi

III

NS

O3

2

2

0

 

6

13.

INS800208

Informacioni sistemi

III

SA

O3

2

0

2

 

6

14.

OSM900005

Osnovi menadžmenta

III

AO

O3

2

2

0

 

5

15.

MAR923207

Marketing

III

SA

OM

3

2

0

 

7

16.

SKV920103

Sistem kvaliteta

IV

NS

O3

2

2

0

 

6

17.

TPO700102

Tehnološki postupci

IV

NS

O3

2

1

1

 

6

18.

ORG900101

Organizacija proizvodnje

IV

NS

O3

2

2

0

 

6

19.

PRO800206

Programiranje

IV

SA

O3

2

0

2

 

6

20.

EBI923211

Ekonomika biznisa

IV

SA

OM

3

2

0

 

6

 

Ukupno časova aktivne nastave na godini studija=

 

42

 

ESPB na godini studija

60

TREĆA GODINA

21

MSI700103

Mašinski sistemi

V

NS

O3

3

2

0

 

6

22.

TED700109

Tehnička dijagnostika

V

NS

O3

3

2

0

 

6

23.

UPR923204

Upravljanje projektima

V

SA

OM

3

2

0

 

6

24.

BZP923210

Biznis plan

V

SA

IBM

2

3

0

 

6

24.

PRE923209

Preduzetništvo

V

SA

IBM

3

2

0

 

6

26.

PRI920208

Proizvodni inženjering

VI

SA

O3

2

3

0

 

6

27.

SIN920112

Sistemsko inženjerstvo

VI

NS

O3

3

2

0

 

6

28.

MEN923206

Menadžment

VI

SA

OM

3

2

0

 

6

29

ORG923102

Organizacija proizvodnje II

VI

SA

IBM

2

3

0

 

6

29

PKT923213

Planiranje i kontrola troškova

VI

SA

IBM

2

3

0

 

6

 

Ukupno časova aktivne nastave na godini studija=

 

40

 

ESPB na godini studija

60

 

Uk

Uk

Ukup

 

 

64

51

10

 

Ukupno časova aktivne nastave u svim godinama studija =

 

125

 

25.

STP023257

Stručna praksa

V

 

 

 

5

6

30.

ZAV000259

Završni rad

VI

 

5

6

Ukupno ESPB

180

Industrijsko inženjerstvo, modul Industrijsko inženjerstvo sa informatikom

R.br

 

 

Šif. pred.

 

Naziv predmeta

 

Sem

 

Tip

pred.

Stat

pred

Broj časova

Ost

čas

ESPB

 

P

V

DON

PRVA GODINA

1.

MAT100001

Inženjerska matematika I

I

AO

O3

3

3

0

 

8

2.

ENG200001

Engleski jezik I

I

AO

O3

2

2

0

 

5

3.

ORT800001

Osnovi računarske tehnike

I

AO

O3

2

2

0

 

5

4.

ICR400101

Industrijsko crtanje

I

NS

O3

2

2

0

 

6

5.

TME400102

Tehnička mehanika

I

NS

O3

2

2

0

 

6

6.

ENG220002

Engleski jezik II

II

AO

O3

2

2

0

 

5

7.

MAT120002

Inženjerska matematika II

II

NS

O3

2

3

0

 

7

8.

0KS800202

Operativni sistemi i korisnički softveri

II

SA

O3

2

0

2

 

6

9.

KPR500201

Kompjutersko projektovanje

II

SA

O3

2

0

2

 

6

10.

MTR600101

Materijali

II

NS

O3

2

1

1

 

6

 

Ukupno časova aktivne nastave na godini studija=

 

43

 

ESPB na godini studija

60

DRUGA GODINA

11.

EIP400105

Elementi i prenosnici

III

NS

O3

2

2

0

 

6

12.

OPR700101

Obradni procesi

III

NS

O3

2

2

0

 

6

13.

INS800208

Informacioni sistemi

III

SA

O3

2

0

2

 

6

14.

OSM900005

Osnovi menadžmenta

III

AO

O3

2

2

0

 

5

15.

0KS824203

Operativni sistemi i korisnički softveri II

III

SA

OM

2

0

3

 

7

16.

SKV920103

Sistem kvaliteta

IV

NS

O3

2

2

0

 

6

17.

TPO700102

Tehnološki postupci

IV

NS

O3

2

1

1

 

6

18.

ORG900101

Organizacija proizvodnje

IV

NS

O3

2

2

0

 

6

19.

PRO800206

Programiranje

IV

SA

O3

2

0

2

 

6

20.

INS824209

Informacioni sistemi II

IV

SA

OM

2

1

2

 

6

 

Ukupno časova aktivne nastave na godini studija=

 

42

 

ESPB na godini studija

60

TREĆA GODINA

21

MSI700103

Mašinski sistemi

V

NS

O3

3

2

0

 

6

22.

TED700109

Tehnička dijagnostika

V

NS

O3

3

2

0

 

6

23.

RMR800204

Računarske mreže I

V

SA

OM

2

1

2

 

6

24.

PRO800207

Programiranje II

V

SA

IBM

2

1

2

 

6

24.

KPR500202

Kompjutersko projektovanje II

V

SA

IBM

3

0

2

 

6

26.

PRI920208

Proizvodni inženjering

VI

SA

O3

2

3

0

 

6

27.

SIN920112

Sistemsko inženjerstvo

VI

NS

O3

3

2

0

 

6

28.

RMR824205

Računarske mreže II

VI

SA

OM

2

1

2

 

6

29

FPS500206

Fleksibilni proizvodni sistemi

VI

SA

IBM

2

2

1

 

6

29

PNC500204

Programiranje CNC sistema

VI

SA

IBM

2

0

2

 

6

 

Ukupno časova aktivne nastave na godini studija=

 

40

 

ESPB na godini studija

60

 

Uk

Uk

Ukup

 

 

60

43

22

 

Ukupno časova aktivne nastave u svim godinama studija =

 

125

 

25.

STP024258

Stručna praksa

V

 

 

 

5

6

30.

ZAV000259

Završni rad

VI

 

5

6

Ukupno ESPB

180

Kompjuterizovani proizvodni sistemi

 

Red.
broj

 

N A S T A V N I  P R E D M E T

S E M E S T A R

I

II

III

IV

V

1.

Inženjerska matematika I

2+2

 

 

 

 

2.

Inženjerska matematika II

 

2+2

 

 

 

3.

Engleski jezik I

2+0

 

 

 

 

4.

Engleski jezik II

 

2+0

 

 

 

5.

Sociologija i ekonomika

 

2+0

 

 

 

6.

Tehnička mehanika I

2+2

 

 

 

 

7.

Tehnička mehanika II

 

2+2

 

 

 

8.

Materijali

 

2+2

 

 

 

9.

Osnovi računarske tehnike

2+2

 

 

 

 

10.

Operativni sistemi i korisnički
softveri

 

2+2

 

 

 

 

11.

Industrijsko crtanje

2+2

 

 

 

 

12.

Kompjutersko projektovanje I

 

 

2+2

 

 

 

13.

Elementi i prenosnici CNC mašina I

 

 

2+2

 

 

14.

Elementi i prenosnici CNC mašina II

 

 

 

2+2

 

15.

Obradni procesi

 

 

2+2

 

 

16.

Tehnološki postupci

 

 

 

2+2

 

17.

Programiranje CNC sistema I

 

 

2+2

 

 

18.

Programiranje CNC sistema II

 

 

 

2+2

 

19.

Mašinski sistemi

 

 

2+2

 

 

20.

Održavanje CNC sistema

 

 

2+2

 

 

21.

Senzori i aktuatori

 

 

 

 

2+2

22.

Digitalna elektronika

 

 

 

2+2

 

23.

Fleksibilni proizvodni sistemi

 

 

 

 

2+2

24.

Merenje i kontrola

 

 

 

2+2

 

25.

Menadžment

 

 

 

 

2+0

26.

Izborni  predmet  I

 

 

 

 

2+2

27.

Izborni  predmet  II

 

 

 

 

2+2

 

Stručna  praksa

 

 

 

 

 

 

 

UKUPAN  FOND  ČASOVA:

 

12+10

 

12+8

 

10+10

 

10+10

 

10+8

 

Lista izbornih predmeta

 

  • Automatsko upravljanje
  • Roboti
  • Programiranje II
  • Računarske mreže
  • Informacioni sistem

 

Industrijsko inženjerstvo sa menadžmentom

 

 

Red.
broj

 

N A S T A V N I  P R E D M E T

S E M E S T A R

I

II

III

IV

V

1.

Inženjerska matematika I

2+2

 

 

 

 

2.

Inženjerska matematika II

 

2+2

 

 

 

3.

Engleski jezik I

2+0

 

 

 

 

4.

Engleski jezik II

 

2+0

 

 

 

5.

Sociologija i ekonomika

 

2+0

 

 

 

6.

Tehnička mehanika I

2+2

 

 

 

 

7.

Materijali

 

2+2

 

 

 

8.

Osnovi računarske tehnike

2+2

 

 

 

 

9.

Operativni sistemi i korisnički
softveri

 

2+2

 

 

 

 

10.

Industrijsko crtanje

2+2

 

 

 

 

11.

Kompjutersko projektovanje I

 

 

2+2

 

 

 

12.

Elementi i prenosnici CNC mašina I

 

 

2+2

 

 

13.

Elementi i prenosnici CNC mašina II

 

 

 

2+2

 

14.

Obradni procesi

 

 

2+2

 

 

15.

Tehnološki postupci

 

 

 

2+2

 

16.

Organizacija proizvodnje

 

2+2

 

 

 

17.

Preduzetništvo

 

 

2+0

 

 

18.

Sistem kvaliteta

 

 

 

2+2

 

19.

Menadžment

 

 

2+2

 

 

20.

Informacioni sistemi

 

 

2+2

 

 

21.

Digitalna elektronika

 

 

 

2+2

 

22.

Marketing

 

 

 

2+2

 

23.

Proizvodni inženjering

 

 

 

2+2

 

24.

Ekonomika biznisa

 

 

 

 

2+2

25.

Upravljanje projektima

 

 

 

 

2+2

26.

Izborni  predmet  I

 

 

 

 

2+2

27.

Izborni  predmet  II

 

 

 

 

2+2

 

Stručna  praksa

 

 

 

 

 

 

 

UKUPAN  FOND  ČASOVA:

 

12+10

 

12+8

 

10+8

 

10+10

 

8+8

 

  Lista izbornih predmeta:

  • Biznis plan
  • Planiranje i kontrola troškova
  • Kompjutersko projektovanje II
  • Računarske mreže

Kompjutersko projektovanje i modeliranje


Red.

broj

 

N A S T A V N I  P R E D M E T

 

S E M E S T A R

I

II

III

IV

V

1.

Inženjerska matematika I

2+2

 

 

 

 

2.

Inženjerska matematika II

 

2+2

 

 

 

3.

Engleski jezik I

2+0

 

 

 

 

4.

Engleski jezik II

 

2+0

 

 

 

5.

Sociologija i ekonomika

 

2+0

 

 

 

6.

Tehnička mehanika I

2+2

 

 

 

 

7.

Tehnička mehanika II

 

2+2

 

 

 

8.

Materijali

 

2+2

 

 

 

9.

Osnovi računarske tehnike

2+2

 

 

 

 

10.

Operativni sistemi i korisnički
softveri

 

2+2

 

 

 

 

11.

Industrijsko crtanje

2+2

 

 

 

 

12.

Kompjutersko projektovanje I

 

 

2+2

 

 

 

13.

Elementi i prenosnici CNC mašina I

 

 

2+2

 

 

14.

Elementi i prenosnici CNC mašina II

 

 

 

2+2

 

15.

Obradni procesi

 

 

2+2

 

 

16.

Tehnološki postupci

 

 

 

2+2

 

17.

Programiranje CNC sistema I

 

 

2+2

 

 

18.

Programiranje CNC sistema II

 

 

 

2+2

 

19.

Programiranje

 

 

 

2+2

 

 

20.

Kompjutersko projektovanje II

 

 

 

2+2

 

 

21.

Senzori i aktuatori

 

 

 

 

2+2

22.

Kompjutersko modeliranje i animacija

 

 

 

 

2+2

 

23.

Fleksibilni proizvodni sistemi

 

 

 

 

2+2

24.

Merenje i kontrola

 

 

 

2+2

 

25.

Menadžment

 

 

 

 

2+0

26.

Izborni  predmet  I

 

 

 

 

2+2

27.

Izborni  predmet  II

 

 

 

 

2+2

 

Stručna  praksa

 

 

 

 

 

 

 

UKUPAN FOND ČASOVA

 

12+10

 

12+8

 

10+10

 

12+12

 

10+8

 

Lista izbornih predmeta

  • Alati i pribori
  • Termička obrada metala
  • Površinska zaštita metala
  • Digitalna elektronika
  • Automatsko upravljanje
  • Roboti
  • Programiranje II
  • Računarske mreže
  • Informacioni sistemi

 

 

Prijava teme za završni rad

Zehtev za temu za završni (diplomski) rad možete podneti u kancelariji br. 9 od ponedeljka 23. marta 2009. godine. (diferencijalni program)

Srpski za Ruse, South Florida Food Photography, Miami, Palm Beach. Pelet Beograd. Kardiologija Beograd. Odeca za punije dame Urologija Beograd. Polne bolesti muskaraca. Cisco services, support and setup - Kriaanet, Virgina. Poslovni softver beograd - Europos ad, Beograd, Web Design, Beograd, Srbija. Online Marketing i SEO. Knjigovodstvo vozdovac. Food Photography Miami, KutakzaTrudnice Beograd.
↓