villa u petrovcu, crna gora, na prodaju Izrada web sajtova, profesionali web site,izrada Web prodavnica, cloud hosting sajtweb servis napredne tehnologije, internet marketing, seo optimizacija sajtova, google adwords Italijanska keramika, oprema za kupatila, keramičke pločice, tuš kabine, slavine, sanitarije, parketi, zidne obloge od keramike, kamena, drveta, sanitarna oprema za kupatila, hidromasažne kade i kabine Italijanska keramika, keramika, keramika beograd, oprema za kupatila, keramičke pločice, tuš kabine, slavine, sanitarije, parketi, zidne obloge od keramike, kamena, drveta, sanitarna oprema za kupatila, hidromasažne kade i kabine

Archive for новембар, 2008

Opšti uslovi konkursa

 

U prvu godinu osnovnih strukovnih studija za sticanje visokog obrazovanja Visoka tehnička škola strukovnih studija, sa sedištem u Novom Beogradu, Bulevar Zorana Đinđića 152a, upisuje studente na tri studijska programa, i to:

 

Naziv studijskog programa Budžet Plaćaju školarinu
OSS Kompjuterski mašinski sistemi 60 30
OSS Industrijsko inženjerstvo 40 20
OSS Energetska efikasnost i čista energija 10 20
OSS VJ Kompjuterski mašinski sistemi 0 60
Ukupno: 110 130

Na teret budžeta Škola može upisati i:

  1. jednog studenta sa invaliditetom;
  2. jednog studenta pripadnika romske nacionalnosti;
  1. jednog studenta državljanina Republike Srbije koji je u školskoj 2017/2018 godini završio srednju školu u inostranstvu.

Upis pripadnika srpske nacionalne manjine iz susednih zemalja:

Pripadnik srpske nacionalne manjine iz sudne zemlje u školskoj 2018/2019. godini može se upisati u prvu godinu studija, pod istim uslovima kao državljanin Republike Srbije, uključujući i pravo na upis na studije u statusu studenta koji se finansira iz budžeta.

Susedne zemlje u smislu ovog uputstva su: Republika Mađarska, Republika Rumunija, Narodna Republika Bugarska, BJR Makedonija, Republika Albanija, Bosna i Hercegovina, Republika Slovenija, Republika Hrvatska i Crna Gora.

Prilikom podnošenja visokoškolskoj ustanovi prijave i propisane dokumentacije za upis na studije, kandidat podnosi i izjavu u pisanoj formi da je pripadnik srpske nacionalne manjine. Visokoškolska ustanova objavljuje model izjave na svojoj internet stranici.

U prvu godinu studija mogu se upisati lica sa stečenim četvorogodišnjim srednjim obrazovanjem.

Svi kandidati polažu klasifikacioni ispit iz matematike ili kombinovanog testa iz matematike, tehničko-tehnološke oblasti i informatike, po sopstvenom izboru.


Kandidati prilikom prijave na konkurs podnose:

  • Overene kopije svih svedočanstava srednje škole, kao i diplomu o završenom maturskom ispitu.
  • Dokaz o uplati naknade na ime troškova polaganja klasifikacionog ispita u iznosu od 5.000,00 dinara na žiro račun Škole.
  • Izvod iz matične knjige rođenih.
  • Izvod iz matične knjige državljana.

Redosled kandidata utvrđuje se na osnovu opšteg uspeha postignutog u srednjoj školi i uspeha postignutog na klasifikacionom ispitu.

Na jedinstvenu rang listu može se podneti žalba direktoru Škole u roku od 24 časa od dana objavljivanja iste.

Konačna rang lista je osnov za upis kandidata


Primljeni kandidati prilikom upisa podnose:

  • Originalna dokumenta svih svedočanstava srednje škole, kao i diplomu o stečenom srednjem obrazovanju.
  • Dokaz o uplati naknade na ime troškova upisa u iznosu od 5.200,00 dinara na žiro račun Škole.
  • Dve fotografije 3.5 x 4.5.

Školarina za jednu godinu studija iznosi 52.000,00 dinara, i može se uplatiti u tri rate.

Dodatne informacije mogu se dobiti u Školi, ili na brojeve telefona: 011/2671-500 i 011/2671-286.

Ovde možete pogledati odobren konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija u školskoj 2018/2019 sa opštim uslovima.

 

Nastavni planovi

Smer: Kompjutersko projektovanje i modeliranje


Red.

broj

 

N A S T A V N I  P R E D M E T

 

S E M E S T A R

I

II

III

IV

V

1.

Inženjerska matematika I

2+2

 

 

 

 

2.

Inženjerska matematika II

 

2+2

 

 

 

3.

Engleski jezik I

2+0

 

 

 

 

4.

Engleski jezik II

 

2+0

 

 

 

5.

Sociologija i ekonomika

 

2+0

 

 

 

6.

Tehnička mehanika I

2+2

 

 

 

 

7.

Tehnička mehanika II

 

2+2

 

 

 

8.

Materijali

 

2+2

 

 

 

9.

Osnovi računarske tehnike

2+2

 

 

 

 

10.

Operativni sistemi i korisnički
softveri

 

2+2

 

 

 

 

11.

Industrijsko crtanje

2+2

 

 

 

 

12.

Kompjutersko projektovanje I

 

 

2+2

 

 

 

13.

Elementi i prenosnici CNC mašina I

 

 

2+2

 

 

14.

Elementi i prenosnici CNC mašina II

 

 

 

2+2

 

15.

Obradni procesi

 

 

2+2

 

 

16.

Tehnološki postupci

 

 

 

2+2

 

17.

Programiranje CNC sistema I

 

 

2+2

 

 

18.

Programiranje CNC sistema II

 

 

 

2+2

 

19.

Programiranje

 

 

 

2+2

 

 

20.

Kompjutersko projektovanje II

 

 

 

2+2

 

 

21.

Senzori i aktuatori

 

 

 

 

2+2

22.

Kompjutersko modeliranje i animacija

 

 

 

 

2+2

 

23.

Fleksibilni proizvodni sistemi

 

 

 

 

2+2

24.

Merenje i kontrola

 

 

 

2+2

 

25.

Menadžment

 

 

 

 

2+0

26.

Izborni  predmet  I

 

 

 

 

2+2

27.

Izborni  predmet  II

 

 

 

 

2+2

 

Stručna  praksa

 

 

 

 

 

 

 

UKUPAN FOND ČASOVA

 

12+10

 

12+8

 

10+10

 

12+12

 

10+8

Smer:  Industrijsko inženjerstvo sa menadžmentom

 

Red.
broj

 

N A S T A V N I  P R E D M E T

S E M E S T A R

I

II

III

IV

V

1.

Inženjerska matematika I

2+2

 

 

 

 

2.

Inženjerska matematika II

 

2+2

 

 

 

3.

Engleski jezik I

2+0

 

 

 

 

4.

Engleski jezik II

 

2+0

 

 

 

5.

Sociologija i ekonomika

 

2+0

 

 

 

6.

Tehnička mehanika I

2+2

 

 

 

 

7.

Materijali

 

2+2

 

 

 

8.

Osnovi računarske tehnike

2+2

 

 

 

 

9.

Operativni sistemi i korisnički
softveri

 

2+2

 

 

 

 

10.

Industrijsko crtanje

2+2

 

 

 

 

11.

Kompjutersko projektovanje I

 

 

2+2

 

 

 

12.

Elementi i prenosnici CNC mašina I

 

 

2+2

 

 

13.

Elementi i prenosnici CNC mašina II

 

 

 

2+2

 

14.

Obradni procesi

 

 

2+2

 

 

15.

Tehnološki postupci

 

 

 

2+2

 

16.

Organizacija proizvodnje

 

2+2

 

 

 

17.

Preduzetništvo

 

 

2+0

 

 

18.

Sistem kvaliteta

 

 

 

2+2

 

19.

Menadžment

 

 

2+2

 

 

20.

Informacioni sistemi

 

 

2+2

 

 

21.

Digitalna elektronika

 

 

 

2+2

 

22.

Marketing

 

 

 

2+2

 

23.

Proizvodni inženjering

 

 

 

2+2

 

24.

Ekonomika biznisa

 

 

 

 

2+2

25.

Upravljanje projektima

 

 

 

 

2+2

26.

Izborni  predmet  I

 

 

 

 

2+2

27.

Izborni  predmet  II

 

 

 

 

2+2

 

Stručna  praksa

 

 

 

 

 

 

 

UKUPAN  FOND  ČASOVA:

 

12+10

 

12+8

 

10+8

 

10+10

 

8+8

Smer:  Kompjuterizovani proizvodni sistemi

 

Red.
broj

 

N A S T A V N I  P R E D M E T

S E M E S T A R

I

II

III

IV

V

1.

Inženjerska matematika I

2+2

 

 

 

 

2.

Inženjerska matematika II

 

2+2

 

 

 

3.

Engleski jezik I

2+0

 

 

 

 

4.

Engleski jezik II

 

2+0

 

 

 

5.

Sociologija i ekonomika

 

2+0

 

 

 

6.

Tehnička mehanika I

2+2

 

 

 

 

7.

Tehnička mehanika II

 

2+2

 

 

 

8.

Materijali

 

2+2

 

 

 

9.

Osnovi računarske tehnike

2+2

 

 

 

 

10.

Operativni sistemi i korisnički
softveri

 

2+2

 

 

 

 

11.

Industrijsko crtanje

2+2

 

 

 

 

12.

Kompjutersko projektovanje I

 

 

2+2

 

 

 

13.

Elementi i prenosnici CNC mašina I

 

 

2+2

 

 

14.

Elementi i prenosnici CNC mašina II

 

 

 

2+2

 

15.

Obradni procesi

 

 

2+2

 

 

16.

Tehnološki postupci

 

 

 

2+2

 

17.

Programiranje CNC sistema I

 

 

2+2

 

 

18.

Programiranje CNC sistema II

 

 

 

2+2

 

19.

Mašinski sistemi

 

 

2+2

 

 

20.

Održavanje CNC sistema

 

 

2+2

 

 

21.

Senzori i aktuatori

 

 

 

 

2+2

22.

Digitalna elektronika

 

 

 

2+2

 

23.

Fleksibilni proizvodni sistemi

 

 

 

 

2+2

24.

Merenje i kontrola

 

 

 

2+2

 

25.

Menadžment

 

 

 

 

2+0

26.

Izborni  predmet  I

 

 

 

 

2+2

27.

Izborni  predmet  II

 

 

 

 

2+2

 

Stručna  praksa

 

 

 

 

 

 

 

UKUPAN  FOND  ČASOVA:

 

12+10

 

12+8

 

10+10

 

10+10

 

10+8

Lista izbornih predmeta

  1. Kompjutersko projektovanje i modeliranje

  2. Alati i pribori

  3. Termička obrada metala

  4. Površinska zaštita metala

  5. Digitalna elektronika

  6. Automatsko upravljanje

  7. Roboti

  8. Programiranje II

  9. Računarske mreže

  10. Informacioni sistemi

Industrijsko inženjerstvo sa menadžmentom

  1. Biznis plan

  2. Planiranje i kontrola troškova

  3. Kompjutersko projektovanje II

  4. Računarske mreže

Kompjutersko modeliranje i animacija

  1. Automatsko upravljanje

  2. Roboti

  3. Programiranje II

  4. Računarske mreže

  5. Informacioni sistem

NASTAVNIK / SARADNIK

NASTAVNI PREDMET

dr Miroslav Medenica

1

Operativni sistemi i korisnički softveri

2

Operativni sistemi i korisnički softveri II

3

Informacioni sistemi

4

Informacioni sistemi II

5

Automatsko upravljanje

dr Aleksandar Raković

1

Održavanje CNC sistema

2

Tehnološki postupci

3

Obradni procesi

4

Prostiranje toplote i mase

5

Eksploatacija CNC sistema

dr Dušan Šotra

1

Industrijsko crtanje

2

Elementi i prenosnici

3

Elementi i prenosnici II

4

Elementi i prenosnici CNC mašina I

5

Elementi i prenosnici CNC mašina II

6

Tribološki sistemi

7

Inženjerstvo održavanja tehničkih sistema

dr Miroslav Milićević

 

1

Digitalna elektronika

2

Senzori i aktuatori

3

Mehatronički sistemi

dr Radivoj Popović

1

Sistem kvaliteta

2

Materijali

3

Površinska zaštita metala

4

Termička obrada metala

5

Zavarivanje i spajanje materijala

6

Integralno upravljanje kvalitetom

dr Miloš Petronijević

1

Preduzetništvo

2

Upravljanje projektima

3

Biznis plan

4

Planiranje i kontrola troškova

5

Upravljanje rizikom

dr Zajim Smajić

1

Proizvodni inženjering

2

Tehnička dijagnostika

3

Sistemsko inženjerstvo

4

Organizacija proizvodnje

5

Organizacija proizvodnje II

6

Pouzdanost mašinskih sistema

7

Inženjerstvo održavanja tehničkih sistema

dr Svetomir Simonović

1

Tehnička mehanika

2

Tehnička mehanika II

3

Otpornost materijala

4

Mašinske konstrukcije

5

Kompjutersko modeliranje i simulacija

6

Kompjuterska analiza konstrukcija

7

Projekat mašinske konstrukcije

dr Ankica Milojević

1 Osnovi menadžmenta
2 Menadžment
3 Marketing

4

Ekonomika biznisa
5 Integrisani sistemi menadžment

dr Đorđe Dihovični

1

Osnovi računarske tehnike

2

Kompjutersko projektovanje I

3

Kompjutersko projektovanje II

4

Programiranje

5

Programiranje II

6

Kompjuterska simulacija procesa i sistema

7

Elektronsko poslovanje

8

Stručna praksa

dr Dragan Živković

1

Mašinski sistemi

2

Hidraulika i pneumatika

3

Transportni i skladišni sistemi

4

Nove proizvodne tehnologije

5

Pouzdanost mašinskih sistema

6

Mehatronički sistemi

dr Mićo Miletić

1

Inženjerska matematika I

2

Inženjerska matematika II

dr Ljiljana Jovković

1

Engleski jezik

2

Engleski jezik II

mr Radiša Žunjanin

1

Tehnička mehanika I

2

Tehnička mehanika II

3

Programiranje CNC sistema I

4

Programiranje CNC sistema II

5

Nove proizvodne tehnologije

6

Eksploatacija CNC sistema

mr Vesna Šotra

1

Merenje i kontrola

2

Alati i pribori

3

Fleksibilni proizvodni sistemi

4

Nove proizvodne tehnologije

5

Inženjerstvo održavanja tehničkih sistema

mr Zoran Karastojković

1

Termička obrada metala

2

Biznis plan

3

Zavarivanje i spajanje materijala

4

Stručna praksa

mr Desanka Orlić

1

Osnovi računarske tehnike

2

Senzori i aktuatori

3

Digitalna elektronika

mr Danijela Živojinović

1

Kompjutersko projektovanje I

2

Kompjutersko projektovanje II

3

Kompjuterska analiza konstrukcija

4

Projekat mašinske konstrukcije

5

Stručna praksa

dr Veljko Potkonjak

1

Roboti

2

Fleksibilni proizvodni sistemi

3

Kompjuterska simulacija procesa i sistema

mr Goran Vujačić

1

Računarske mreže

2

Računarske mreže I

3

Elektronsko poslovanje

dipl. inž. Vinko Šimpraga

1

Programiranje CNC sistema I

2

Programiranje CNC sistema II

3

Kompjutersko modeliranje i animacija

prof. Radmila Rakočević

1

Engleski jezik I

2

Engleski jezik II