O studijama

Studijski programi realizuju se u toku jednogodišnjih specijalističkih strukovnih studija, odnosno u dva semestara. Na akreditovanim studijskim programima Kompjuterski mašinski sistemi i Industrijsko inženjerstvo zastupljeno je ukupno 10 predmeta, uključujući stručnu praksu i završni rad.

Škola je u procesu akreditacije studijskog programa Energetska efikasnost i zelena energija.

Uslov za upis Specijalističkih studija su završete osnovne strukovne studije sa minimum stečenih 180 ESPB* ili osnovne akademske studije sa minimum stečenim 240 ESPB. Pri upisu se formira Rang lista prijavljenih kandidata razvrstanih po studijskim programima, čiji je parametar za rangiranje prosečna ocena na osnovnim strukovnim, akademskim studijama. Pre upisa se NE POLAŽE prijemni ispit, a prijavljivanje kandidata, formiranje rang liste i upis studenata je u drugoj polovini septembra.

Svi predmeti su jednosemestralni, a nastava se odvija u vremenu od 15 nedelja u svakom semestru. Predviđeni broj bodova* za celokupne specijalističke studije je 60 ESPB, sa osnovnim ukupno 180 + 60 = 240 ESPB.

Svi upisani studenti uplaćuju iznos od  5.000,00 dinara na ime manipulativnih troškova. Školarina za celu godinu je 80.000,00 dinara i može se uplatiti u četiri jednake rate prema dinamici otplate definisanoj Ugovorom o studiranju, koji škola zaključuje za svim upisanim studentima.

*(ESPB – Evropski sistem prenosa bodova)
You can leave a response, or trackback from your own site.