STRUČNA PRAKSA – način polaganja

Studenti TREĆE godine i SPECIJALISTIČKIH studija predmet Stručna praksa mogu prijaviti u Januarskom ispitnom roku tekuće školske godine.

Stručna praksa se prijavljuje i polaže kao bilo koji drugi ispit predviđen nastavnim planom i programom. Student pre odbrane završnog rada mora položiti ispit iz predmeta Stručna praksa, što je ujedno i uslov za odbranu završnog rada (izuzev onih studenata kojima je Stručna praksa priznata sa drugog fakulteta).

Obaveštavamo sve kolege koji polažu predmet STRUČNA PRAKSA na osnovnim ili specijalističkim studijama da se ispit polaže kod profesora koji su određeni po studijskim programima (specijalističke), odnosno po modulima (osnovne studije).

Osnovne studije:

1. Kompjutersko projektovanje i modeliranje – dr Danijela Živojinović;
  2. Kompjuterizovani proizvodni sistemi – dr Vesna Šotra;
  3. Industrijsko inženjerstvo sa informatikom – dr Đorđe Dihovični;
  4. Industrijsko inženjerstvo sa menadžmentom – dr Zoran Lalić i
  5. Energetska efikasnost i zelena energija – dr Aleksandar Raković

Specijalističke studije:

1. Kompjuterski mašinski sistemi – dr Vesna Šotra i
  2. Industrijsko inženjerstvo – dr Zajim Smajić.

Postupak polaganja:

Studenti će svoje Dnevnike stručne prakse predavati nekom od nastavnika praktične nastave, kod kojih će ispunjavati i predispitne obaveze (odlazak na praksu u preduzeća…). Nakon ispunjenih predispitnih obaveza i predatog Dnevnika stručne prakse, nastavnik praktične nastave će u indeks upisati ocenu i student sa indeksom izlazi na ispit kod profesora koji je određen po studijskom programu, odnosno modulu, i on će ocenu upisati u ispitni spisak. Tek tada je student zvanično položio predmet Stručna praksa.

Studetni će svoje dnevnike prakse predavati nastavnicima praktične nastave i/ili profesoru po sledećem rasporedu:

OSNOVNE studije:

1. Kompjuterski mašinski sistemi – Ivan Bijelić (učionica 1);
  2. Industrijsko inženjerstvo – Tijana Stožinić (učionica 2);
  3. Energetska efikasnost i zelena energija – dr Aleksandar Raković, profesor (kab. 6).

SPECIJALISTIČKE studije:

1. Kompjuterski mašinski sistemi – Nemanja Mor (učionica 1);
  2. Industrijsko inženerstvo – Slobodan Milošević (učionica 2);

Studenti koji su u radnom odnosu:

Studenti koji su zaposleni, moraju nastavnicima praktične nastave dostaviti potvrdu o zaposlenju sa podacima o radnom mestu i poslovima koje obavljaju.

You can leave a response, or trackback from your own site.