Posetili smo Fabriku metalnih proizvoda iz Železnika

U okviru predmeta Stručna praksa organizovana je grupna poseta Fabrici metalnih proizvoda u Železniku.

U ovoj, pre svega zanimljivoj i korisnoj poseti studenti su imali prilike da se upoznaju sa proizvodnim programom Fabrike koji je usmeren ka prehrambenoj i hemijskoj industriji, odnosno ka proizvodnji limenki za hranu, kao i za razne vrste boja i lakova.

1. FMP

U trenutku posete studenti su ispratili kompletan proces proizvodnje velike limenke za pakovanje povrća. Od početka do kraja proizvodne linije videli su način ulaska repromaterijala u liniju, isecanje, površinsku zaštitu, zavarivanje, transport, sortiranje i na kraju paletiranje i pakovanje gotovih proizvoda.

Zahvaljujemo se radnicima FMP-a na detaljnim objašnjenjima i odgovorima na pitanja naših studenata.

Nastavnik praktične nastave,
Slobodan Milošević

You can leave a response, or trackback from your own site.