STRUČNA PRAKSA – TELEOPTIK žiroskopi i INSA (Industrija satova) | četvrtak, 03/05/2018. u 09,00 časova

Dana 03/05/2018. god. (četvrtak) obaviće se posete fabrikama Teleoptik žiroskopi ( http://ziroskopi.rs ) i INSA ( http://www.insa.rs/sr/ ) koje se nalaze u ulici Filipa Višnjića u Zemunu.

Za učešće u poseti se možete prijaviti slanjem podataka (ime, prezime, br. indeksa i br. lične karte sa naslovom – Prijava za TELEOPTIK I INSU) na mejl: slobodan.milosevic@visokatehnicka.edu.rs ili lično u Učionici br. 2. Broj studenata je ograničen, a u poseti mogu učestvovati studenti treće godine, specijalističkih i master studija.

Do fabrike možete doći autobusima gradskog prevoza: 17, 73, 84, 704, 705, 706, 707…, a skup je na autobuskom stajalištu „Filipa Višnjića“ (u blizini Visoke kriminalističke škole) u 08,45 časova.

Prilikom posete fabrici Teleoptik žiroskopi studenti će se upoznati sa procesom proizvodnje opreme za namensku industriju, kao što su: nišanske sprave, laserski obeleživači, periskopi, busole, prigušivači, žiroskopi, sistemi za upravljanje vatrom na borbenim vozilima i sl.

U industriji satova “INSA” imaćete prilike da vidite na koje se načine proizvode vodomeri, ventili, dozatori, kalorimetri, gasometri, razne vrste satova i proizvodi namenske industrije. Zanimljivost je da se ova tehnologija razlikuje od prethodnih sa kojima ste se susretali.

Studenti će imati dovoljno vremena da stignu u školu na nastavu po završetku poseta.

Nastavnik praktične nastave
Slobodan Milošević

You can leave a response, or trackback from your own site.