Studenti i nastavnici bili su u stručnoj poseti Beogradskoj industriji piva u utorak, 10. aprila 2018. god.

I ove godine naši dragi prijatelji iz BIP-a (Beogradska industrija piva) ugostili su naše studente i nastavnike koje su sproveli kroz pogone i laboratorije fabrike.

U poseti je učestvovalo preko trideset studenata škole koji su zahvaljujući procesnom inženjeru Tatjana Jeremić i njenoj posvećenosti i profesionalnosti, upoznati sa kompletnim procesom proizvodnje piva, počev od prerade žitarica, preko kuvanja i ispitivanja proizvoda do samog procesa otakanja, odnosno ispiranja ambalaže, punjenja i pakovanja gotovih proizvoda.

image1

Prilikom same posete, studenti su bili u prilici da vide proces otakanja kvasa i sve mašine u radu (transportere, perače, punilice, robote za pakovanje i sl.) koje su neophodne za njegovu finalizaciju

Iskazujemo zahvalnost koleginici Tatjani koja nam je pored detaljnog izlaganja o proizvodnji omogućila i degustaciju BIP-ovih proizvoda, kao i inženjeru Tomislavu Spasovskom, našem bivšem studentu.

Do realizacije novih poseta i projekata veliki pozdrav od studenata i nastavnika Visoke tehničke škole!

Nastavnici praktične nastave,
Nemanja Mor i Slobodan Milošević

You can leave a response, or trackback from your own site.