Visoka tehnička škola prvi put na TENT-u “A” u Obrenovcu

U nizu mnogobrojnih stručnih poseta fabrikama, studenti i nastavnici Visoke tehničke škole obišli su postrojenja Termoelektrane “Nikola Tesla” (TENT A) u Obrenovcu, prvi put otkad škola organizuje posete ovog tipa.

Za skoro 40 posetilaca, studenata i nastavnika škole, obezbeđen je ulaz u upravnu zgradu gde je održana prezentacija i upoznavanje sa istorijom i poslovanjem elektrane kroz kratkometražni film, zatim u glavni pogon sa turbinama i drugim postrojenjima. Obišli smo i sobe za praćenje sistema i simulaciju rada svih blokova u celoj elektrani i nesebično dobili sve neophodne informacije od stručnjaka zaposlenih u elektrani (elektro i mašinskih inženjera, šefova pogona, poslovođa i ostalih).

2. tent

Naša zahvalnost TENT-u

Visoka tehnička škola se zahvaljuje na saradnji i gostoprimstvu Goranu Lukiću, direktoru za proizvodnju električne energije; Oliveri Ninković, direktoru korporativnih poslova; Darku Šariću, glavnom inženjeru proizvodnje; Stanku Bekčiću, šefu službe za obuku kadrova; Krstu Miloviću, sistem inženjeru proizvodnje; Zoranu Živkoviću, pomoćniku šefa smene elektrane; Kodžo Draganu, inženjeru službe analize procesa; Milici Nedić, tehničkom sekretaru u službi obuke kadrova ; Vukašinu Eriću, inženjeru radova za pomoćna postrojenja u proizvodnji.

Sa nadom da je ovo prva od mnogobrojnih budućih poseta TENT-u, šaljemo srdačne pozdrave!

Nastavnici praktične nastave,
Ivan Bijelić, Nemanja Mor i Slobodan Milošević

You can leave a response, or trackback from your own site.