Edukativni seminar Studentske konferencije akademija i visokih škola Srbije

Predstavnici Studentskog parlamenta Visoke tehničke škole strukovnih studija Beograd, prisustvovali su još jednom tradicionalnom 5. Edukativnom seminaru Studentske konferencije akademija i visokih škola Srbije, koji je bio održan od 13. do 16. decembra 2018. godine na Zlatiboru. Glavna tema bila je Jačanje kapaciteta studentskih predstavnika.

Seminar je bio veoma posećen. Bilo je prisutno preko 300 studenata, iz više od 20 visokih škola Srbije. Predavači su održali predavanja u vezi osam tema i nastojali su da što bliže studentima objasne kako će visoke škole funkcionisati u budućnosti. Bile su organizovane i radionice, za pripremu studenata za pronalaženje posla.

Seminar su posetili i predstavnici Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, predstavnici SKONUS-a, nacionalni savet za visoko obrazovanje, predstavnici Nacionalne službe za zapošljavanje i drugi.

Predstavnici Ministarstva, objašnjavali su na koji su način proveravali 35 od 45 visokih škola u Srbiji i koje su anomalije i nepravilnosti uočili u radu i delovanju škola, kao i sankcije koje su stupile na snagu svim školama koje nisu poslovale u skladu sa zakonom.

Najviše pitanja, bilo je postavljeno u petak, kada je na redu bila tema Reforme visokih škola i izmene Zakona o visokom obrazovanju – Formiranje Akademija strukovnih studija.

Mnoga pitanja ostala su otvorena i nedovršena, tako da se o formiranju akademija strukovnih studija, još nedovoljno zna, ali se svi nadaju da će odgovori  uskoro biti dobijeni.

Podržana je i akcija Studenti ne daju reke Srbije, gde se jednom zajedničkom fotografijom, poslala jasna poruka vrhu Srbije.

Na kraju seminara, u nedelju, svim studentima dodeljene su zahvalnice i nagrade, koje je dodelio partner seminara Poslovi Infostud, za takmičenje u opštem znanju.

Na seminaru su predstavnici studentskih parlamenata mogli da razmene iskustva i ideje o mogućnostima i saradnji. Studenti su posle seminara izašli poučeni brojnim savetima i znanjima iz raznih oblasti delovanja visokih škola.

Ovaj seminar je ostao zapamćen kao veliki korak napred u daljem radu i usavršavanju parlamenta Visoke tehničke škole strukovnih studija Beograd.

Takođe, svima su čestitani nastupajući praznici, sa željom da uspešno vode studentski parlament svojih škola.

Studetski parlament VTŠ

You can leave a response, or trackback from your own site.