Archive for април 17th, 2018

VEŽBE – Programiranje CNC sistema II i Eksploatacija CNC sistema

Obaveštavam studente da vežbe iz predmeta Programiranje CNC sistema II i iz Eksploatacije CNC sistema, zakazane za petak, 20.04.2018. godine  neće biti održane, zbog organizovane stručne prakse.

O nadoknadi vežbi studenti će biti blagovremeno obavešteni.

Ivan Bijelić

Visoka tehnička škola prvi put na TENT-u “A” u Obrenovcu

U nizu mnogobrojnih stručnih poseta fabrikama, studenti i nastavnici Visoke tehničke škole obišli su postrojenja Termoelektrane “Nikola Tesla” (TENT A) u Obrenovcu, prvi put otkad škola organizuje posete ovog tipa.

Za skoro 40 posetilaca, studenata i nastavnika škole, obezbeđen je ulaz u upravnu zgradu gde je održana prezentacija i upoznavanje sa istorijom i poslovanjem elektrane kroz kratkometražni film, zatim u glavni pogon sa turbinama i drugim postrojenjima. Obišli smo i sobe za praćenje sistema i simulaciju rada svih blokova u celoj elektrani i nesebično dobili sve neophodne informacije od stručnjaka zaposlenih u elektrani (elektro i mašinskih inženjera, šefova pogona, poslovođa i ostalih).

2. tent

Naša zahvalnost TENT-u

Visoka tehnička škola se zahvaljuje na saradnji i gostoprimstvu Goranu Lukiću, direktoru za proizvodnju električne energije; Oliveri Ninković, direktoru korporativnih poslova; Darku Šariću, glavnom inženjeru proizvodnje; Stanku Bekčiću, šefu službe za obuku kadrova; Krstu Miloviću, sistem inženjeru proizvodnje; Zoranu Živkoviću, pomoćniku šefa smene elektrane; Kodžo Draganu, inženjeru službe analize procesa; Milici Nedić, tehničkom sekretaru u službi obuke kadrova ; Vukašinu Eriću, inženjeru radova za pomoćna postrojenja u proizvodnji.

Sa nadom da je ovo prva od mnogobrojnih budućih poseta TENT-u, šaljemo srdačne pozdrave!

Ivan Bijelić, Nemanja Mor i Slobodan Milošević

Kompanija COCA-COLA Hellenic bila je domaćin našim studentima

U utorak, 10. aprila kompanija COCA-COLA Hellenic ugostila je naše nastavnike i studente u okviru još jedne stručne prakse koje škola organizuje sa renomiranim firmama iz različitih industrijskih grana.

Iako COCA-COLA pripada prehrambenoj industriji, poseta je bila korisna našim studentima, budućim industrijskim i mašinskim inženjerima, koji su imali prilike da saznaju na koji način funkcioniše jedan ozbiljan sistem, odnosno brend „broj 1“ u svetu kakva je upravo kompanija COCA-COLA.

1. coca cola

Pored sjajne prezentacije, u kojoj su se studenti upoznali sa istorjatom, razvojem i statističkim podacima o Coca-Coli, obišli su i pogone za proizvodnju gaziranih i negaziranih napitaka, mineralne vode, hemijsku laboratoriju i odeljenje za prepradu sirupa. Videli smo na koji način se vrši transport tečnosti, kao i gotovih proizvoda u bocama. Takođe, upoznali smo se sa linijom za proizvodnju boca različitih oblika i veličina, kao i sa načinom kontrole kvaliteta u kompaniji COCA-COLA.

Zahvaljujemo se PR timu COCA-COLA kompanije na uspešno organizovanoj poseti, i na ljubaznosti, profesionalnom odnosu i spremnosti za odgovore na sva pitanja studenata i nastavnika.  U ime uspešne buduće saradnje, srdačno ih pozdravljamo.

Nemanja Mor i Slobodan Milošević

Posetili smo Fabriku metalnih proizvoda iz Železnika

U okviru predmeta Stručna praksa organizovana je grupna poseta Fabrici metalnih proizvoda u Železniku.

U ovoj, pre svega zanimljivoj i korisnoj poseti studenti su imali prilike da se upoznaju sa proizvodnim programom Fabrike koji je usmeren ka prehrambenoj i hemijskoj industriji, odnosno ka proizvodnji limenki za hranu, kao i za razne vrste boja i lakova.

1. FMP

U trenutku posete studenti su ispratili kompletan proces proizvodnje velike limenke za pakovanje povrća. Od početka do kraja proizvodne linije videli su način ulaska repromaterijala u liniju, isecanje, površinsku zaštitu, zavarivanje, transport, sortiranje i na kraju paletiranje i pakovanje gotovih proizvoda.

Zahvaljujemo se radnicima FMP-a na detaljnim objašnjenjima i odgovorima na pitanja naših studenata.

Nastavnik praktične nastave,
Slobodan Milošević

Obavljena poseta Sajmu automobila i motocikala

Dana 28/03/2018. godine održana je grupna poseta studenata i nastavnika ovogodišnjem beogradskom Sajmu automobila i motocikala, u kojoj su studenti imali prilike da pored novih prevoznih sredstava vide i razvoj savremene opreme u oblasti tehničkih pregleda i održavanja vozila.

1. sajam

Škola će se truditi da i u budućnosti organizuje za svoje studente posete sajmovima i raznim sličnim manifestacijama i skupovima.

Nadamo se uskoro novoj poseti Sajmu tehnike i tehničkih dostignuća, Sajmu energetike i sl.

Ivan Bijelić, Nemanja Mor i Slobodan Milošević