villa u petrovcu, crna gora, na prodaju Izrada web sajtova, profesionali web site,izrada Web prodavnica, cloud hosting sajtweb servis napredne tehnologije, internet marketing, seo optimizacija sajtova, google adwords Ginekološka ordinacija, ginekolog, ginekološki pregled, ginekološki pregled novi beograd, ginekološki pregled beograd, ginekolog belville, kontracepcija, kondilomi, kolposkopija, ginekološka ordinacija

Archive for мај 4th, 2018

KONAČNI TERMIN – PARAĆIN

Obaveštavam studente da je konačni termin za posetu Paraćinu ( staklara i cementara) u okviru stručne prakse, 17.05.2018.  god. (četvrtak).

Prevoz je organizovan. Oklupljanje nastavnika i studenta je na parkingu ispred srednje škole, u 07:15 časova.

Svi zainteresovani studentni mogu se prijaviti do 15.05.2018. godine u učionici broj 1 kod Ivana Bijelića.

Obilazak fabrike za proizvodnju svetlećih reklama – Elitas Beograd

Još jedna fabrika u kojoj smo naišli na prijateljski odnos i profesionalizam bila je domaćin studentima i nastavnicima Visoke tehničke škole i omogućila obilazak svojih pogona i laboratorija.

U firmi čija je primarna delatnost proizvodnja, ugradnja i servis svetlećih reklama pored usmene prezentacije i upoznavanja sa proizvodnim programom, u pratnji šefa proizvodnje obišli smo pogone za zavarivanje, sečenje i savijanje cevi i limova. Dalje, upoznati smo sa procesom plastifikacije, odnosno elektrostatičkog nanošenja praha, načinom ugradnje led svetala u reklame i 3D slova i sl.

image1

U nastavku posete, čuli smo zanimljive stvari o CNC mašini za sečenje pločastih materijala, o pogonu za štampanje, plastifikaciju i sečenje laserom. Kao neizostavni deo proizvodnje ovog tipa obišli smo odeljenje za elektorniku, sečenje i savijanje plastičnih materijala kao i odeljenje inženjeringa u kome se odvija proces izrade tehničke dokumentacije.

IMG-20180427-WA0002

Zahvaljujemo se svim zaposlenima na gostoprimstvu uz posebnu zahvalnost pomoćniku direktora Duški Ignjatović i šefu proizvodnje Milenku Jugoviću na izuzetnoj prezentaciji i spremnosti za odgovore na pitanja naših studenata.

Nastavnici praktične nastave,
Nemanja Mor i Slobodan Milošević