Studijski program: Kompjuterski mašinski sistemi

Raspored predmeta po semestrima

Strukturu studijskog programa možete pogledati ovde.

Nastavni plan i program

Nastavni plan i program možete pogledati ovdepdf

Cilj studijskog programa

Opšti cilj studijskog programa je da studenti usvoje principe profesionalne etike u svojoj struci, steknu sposobnost analize, sinteze i predviđanja rešenja i posledica, da se podjednako osposobe za samostalno rešavanje problema i za timski rad, steknu sposobnost primene znanja u praksi i praćenja novina u struci, kao i da razviju spretnost u komunikaciji i saradnji sa užim socijalnim i međunarodnim okruženjem.

Posebni cilj studijskog programa je obrazovanje strukovnih inženjera za potrebe mašinske industrije Srbije, koji će biti kompetentni da brzo i kvalitetno modeluju mašinske elemente i konstrukcije, izrađuju tehničku dokumentaciju, pripreme NC program obrade dela korišćenjem savremenih CAD/CAM paketa i izrade delove na CNC mašinama alatkama.

Osposobljenost diplomiranih studenata

Diplomirani studenti na studijskom programu Kompjuterski mašinski sistemi osposobljeni su za kompjutersko konstruisanje i projektovanje, izradu tehničke dokumentacije (2D i 3D), kompjutersku proveru mašinskih konstrukcija, kompjutersko modeliranje, kompjutersku animaciju i simulaciju, programiranje i dr.

Stečeno zvanje i stručni naziv

Diplomirani studenti na studijskom programu Kompjuterski mašinski sistemi dobijaju još 60 ESPB i ukupno stiču 240 ESPB (osnovne studije – 180 ESPB) stručni naziv: Specijalista strukovni inženjer mašinstva (skr.: spec. struk. inž. maš.).