villa u petrovcu, crna gora, na prodaju Izrada web sajtova, profesionali web site,izrada Web prodavnica, cloud hosting sajtweb servis napredne tehnologije, internet marketing, seo optimizacija sajtova, google adwords Italijanska keramika, oprema za kupatila, keramičke pločice, tuš kabine, slavine, sanitarije, parketi, zidne obloge od keramike, kamena, drveta, sanitarna oprema za kupatila, hidromasažne kade i kabine Italijanska keramika, keramika, keramika beograd, oprema za kupatila, keramičke pločice, tuš kabine, slavine, sanitarije, parketi, zidne obloge od keramike, kamena, drveta, sanitarna oprema za kupatila, hidromasažne kade i kabine Ginekološka ordinacija, ginekolog, ginekološki pregled, ginekološki pregled novi beograd, ginekološki pregled beograd, ginekolog belville, kontracepcija, kondilomi, kolposkopija, ginekološka ordinacija

Studijski program: Kompjuterski mašinski sistemi

Raspored predmeta po semestrima

Strukturu studijskog programa možete pogledati ovde.

Nastavni plan i program

Nastavni plan i program možete pogledati ovdepdf

Cilj studijskog programa

Opšti cilj studijskog programa je da studenti usvoje principe profesionalne etike u svojoj struci, steknu sposobnost analize, sinteze i predviđanja rešenja i posledica, da se podjednako osposobe za samostalno rešavanje problema i za timski rad, steknu sposobnost primene znanja u praksi i praćenja novina u struci, kao i da razviju spretnost u komunikaciji i saradnji sa užim socijalnim i međunarodnim okruženjem.

Posebni cilj studijskog programa je obrazovanje strukovnih inženjera za potrebe mašinske industrije Srbije, koji će biti kompetentni da brzo i kvalitetno modeluju mašinske elemente i konstrukcije, izrađuju tehničku dokumentaciju, pripreme NC program obrade dela korišćenjem savremenih CAD/CAM paketa i izrade delove na CNC mašinama alatkama.

Osposobljenost diplomiranih studenata

Diplomirani studenti na studijskom programu Kompjuterski mašinski sistemi osposobljeni su za kompjutersko konstruisanje i projektovanje, izradu tehničke dokumentacije (2D i 3D), kompjutersku proveru mašinskih konstrukcija, kompjutersko modeliranje, kompjutersku animaciju i simulaciju, programiranje i dr.

Stečeno zvanje i stručni naziv

Diplomirani studenti na studijskom programu Kompjuterski mašinski sistemi dobijaju još 60 ESPB i ukupno stiču 240 ESPB (osnovne studije – 180 ESPB) stručni naziv: Specijalista strukovni inženjer mašinstva (skr.: spec. struk. inž. maš.).

One Response to “Studijski program: Kompjuterski mašinski sistemi”

1. Зоран Китановски каже:

Добро вече, завршио сам средњу машинску школу у Панчеву, смер техничар за компјутерско управљане машине. Запослио сам се у струци и хтео бих да се дошколујем за 5 и 6 степен машинске струке. Тачније да бих добио звање специјалиста струковни инжињер машинства. Занима ме да ли бих могао код вас то да урадим,и колико би ме коштала школарина?