villa u petrovcu, crna gora, na prodaju Izrada web sajtova, profesionali web site,izrada Web prodavnica, cloud hosting sajtweb servis napredne tehnologije, internet marketing, seo optimizacija sajtova, google adwords Italijanska keramika, oprema za kupatila, keramičke pločice, tuš kabine, slavine, sanitarije, parketi, zidne obloge od keramike, kamena, drveta, sanitarna oprema za kupatila, hidromasažne kade i kabine Italijanska keramika, keramika, keramika beograd, oprema za kupatila, keramičke pločice, tuš kabine, slavine, sanitarije, parketi, zidne obloge od keramike, kamena, drveta, sanitarna oprema za kupatila, hidromasažne kade i kabine Ginekološka ordinacija, ginekolog, ginekološki pregled, ginekološki pregled novi beograd, ginekološki pregled beograd, ginekolog belville, kontracepcija, kondilomi, kolposkopija, ginekološka ordinacija

Archive for the ‘Studije’ Category

Industrijsko inženjerstvo sa menadžmentom

 

 

Red.
broj

 

N A S T A V N I  P R E D M E T

S E M E S T A R

I

II

III

IV

V

1.

Inženjerska matematika I

2+2

 

 

 

 

2.

Inženjerska matematika II

 

2+2

 

 

 

3.

Engleski jezik I

2+0

 

 

 

 

4.

Engleski jezik II

 

2+0

 

 

 

5.

Sociologija i ekonomika

 

2+0

 

 

 

6.

Tehnička mehanika I

2+2

 

 

 

 

7.

Materijali

 

2+2

 

 

 

8.

Osnovi računarske tehnike

2+2

 

 

 

 

9.

Operativni sistemi i korisnički
softveri

 

2+2

 

 

 

 

10.

Industrijsko crtanje

2+2

 

 

 

 

11.

Kompjutersko projektovanje I

 

 

2+2

 

 

 

12.

Elementi i prenosnici CNC mašina I

 

 

2+2

 

 

13.

Elementi i prenosnici CNC mašina II

 

 

 

2+2

 

14.

Obradni procesi

 

 

2+2

 

 

15.

Tehnološki postupci

 

 

 

2+2

 

16.

Organizacija proizvodnje

 

2+2

 

 

 

17.

Preduzetništvo

 

 

2+0

 

 

18.

Sistem kvaliteta

 

 

 

2+2

 

19.

Menadžment

 

 

2+2

 

 

20.

Informacioni sistemi

 

 

2+2

 

 

21.

Digitalna elektronika

 

 

 

2+2

 

22.

Marketing

 

 

 

2+2

 

23.

Proizvodni inženjering

 

 

 

2+2

 

24.

Ekonomika biznisa

 

 

 

 

2+2

25.

Upravljanje projektima

 

 

 

 

2+2

26.

Izborni  predmet  I

 

 

 

 

2+2

27.

Izborni  predmet  II

 

 

 

 

2+2

 

Stručna  praksa

 

 

 

 

 

 

 

UKUPAN  FOND  ČASOVA:

 

12+10

 

12+8

 

10+8

 

10+10

 

8+8

 

  Lista izbornih predmeta:

  • Biznis plan
  • Planiranje i kontrola troškova
  • Kompjutersko projektovanje II
  • Računarske mreže

Kompjutersko projektovanje i modeliranje


Red.

broj

 

N A S T A V N I  P R E D M E T

 

S E M E S T A R

I

II

III

IV

V

1.

Inženjerska matematika I

2+2

 

 

 

 

2.

Inženjerska matematika II

 

2+2

 

 

 

3.

Engleski jezik I

2+0

 

 

 

 

4.

Engleski jezik II

 

2+0

 

 

 

5.

Sociologija i ekonomika

 

2+0

 

 

 

6.

Tehnička mehanika I

2+2

 

 

 

 

7.

Tehnička mehanika II

 

2+2

 

 

 

8.

Materijali

 

2+2

 

 

 

9.

Osnovi računarske tehnike

2+2

 

 

 

 

10.

Operativni sistemi i korisnički
softveri

 

2+2

 

 

 

 

11.

Industrijsko crtanje

2+2

 

 

 

 

12.

Kompjutersko projektovanje I

 

 

2+2

 

 

 

13.

Elementi i prenosnici CNC mašina I

 

 

2+2

 

 

14.

Elementi i prenosnici CNC mašina II

 

 

 

2+2

 

15.

Obradni procesi

 

 

2+2

 

 

16.

Tehnološki postupci

 

 

 

2+2

 

17.

Programiranje CNC sistema I

 

 

2+2

 

 

18.

Programiranje CNC sistema II

 

 

 

2+2

 

19.

Programiranje

 

 

 

2+2

 

 

20.

Kompjutersko projektovanje II

 

 

 

2+2

 

 

21.

Senzori i aktuatori

 

 

 

 

2+2

22.

Kompjutersko modeliranje i animacija

 

 

 

 

2+2

 

23.

Fleksibilni proizvodni sistemi

 

 

 

 

2+2

24.

Merenje i kontrola

 

 

 

2+2

 

25.

Menadžment

 

 

 

 

2+0

26.

Izborni  predmet  I

 

 

 

 

2+2

27.

Izborni  predmet  II

 

 

 

 

2+2

 

Stručna  praksa

 

 

 

 

 

 

 

UKUPAN FOND ČASOVA

 

12+10

 

12+8

 

10+10

 

12+12

 

10+8

 

Lista izbornih predmeta

  • Alati i pribori
  • Termička obrada metala
  • Površinska zaštita metala
  • Digitalna elektronika
  • Automatsko upravljanje
  • Roboti
  • Programiranje II
  • Računarske mreže
  • Informacioni sistemi

 

 

NASTAVNIK / SARADNIK

NASTAVNI PREDMET

dr Miroslav Medenica

1

Operativni sistemi i korisnički softveri

2

Operativni sistemi i korisnički softveri II

3

Informacioni sistemi

4

Informacioni sistemi II

5

Automatsko upravljanje

dr Aleksandar Raković

1

Održavanje CNC sistema

2

Tehnološki postupci

3

Obradni procesi

4

Prostiranje toplote i mase

5

Eksploatacija CNC sistema

dr Dušan Šotra

1

Industrijsko crtanje

2

Elementi i prenosnici

3

Elementi i prenosnici II

4

Elementi i prenosnici CNC mašina I

5

Elementi i prenosnici CNC mašina II

6

Tribološki sistemi

7

Inženjerstvo održavanja tehničkih sistema

dr Miroslav Milićević

 

1

Digitalna elektronika

2

Senzori i aktuatori

3

Mehatronički sistemi

dr Radivoj Popović

1

Sistem kvaliteta

2

Materijali

3

Površinska zaštita metala

4

Termička obrada metala

5

Zavarivanje i spajanje materijala

6

Integralno upravljanje kvalitetom

dr Miloš Petronijević

1

Preduzetništvo

2

Upravljanje projektima

3

Biznis plan

4

Planiranje i kontrola troškova

5

Upravljanje rizikom

dr Zajim Smajić

1

Proizvodni inženjering

2

Tehnička dijagnostika

3

Sistemsko inženjerstvo

4

Organizacija proizvodnje

5

Organizacija proizvodnje II

6

Pouzdanost mašinskih sistema

7

Inženjerstvo održavanja tehničkih sistema

dr Svetomir Simonović

1

Tehnička mehanika

2

Tehnička mehanika II

3

Otpornost materijala

4

Mašinske konstrukcije

5

Kompjutersko modeliranje i simulacija

6

Kompjuterska analiza konstrukcija

7

Projekat mašinske konstrukcije

dr Ankica Milojević

1 Osnovi menadžmenta
2 Menadžment
3 Marketing

4

Ekonomika biznisa
5 Integrisani sistemi menadžment

dr Đorđe Dihovični

1

Osnovi računarske tehnike

2

Kompjutersko projektovanje I

3

Kompjutersko projektovanje II

4

Programiranje

5

Programiranje II

6

Kompjuterska simulacija procesa i sistema

7

Elektronsko poslovanje

8

Stručna praksa

dr Dragan Živković

1

Mašinski sistemi

2

Hidraulika i pneumatika

3

Transportni i skladišni sistemi

4

Nove proizvodne tehnologije

5

Pouzdanost mašinskih sistema

6

Mehatronički sistemi

dr Mićo Miletić

1

Inženjerska matematika I

2

Inženjerska matematika II

dr Ljiljana Jovković

1

Engleski jezik

2

Engleski jezik II

mr Radiša Žunjanin

1

Tehnička mehanika I

2

Tehnička mehanika II

3

Programiranje CNC sistema I

4

Programiranje CNC sistema II

5

Nove proizvodne tehnologije

6

Eksploatacija CNC sistema

mr Vesna Šotra

1

Merenje i kontrola

2

Alati i pribori

3

Fleksibilni proizvodni sistemi

4

Nove proizvodne tehnologije

5

Inženjerstvo održavanja tehničkih sistema

mr Zoran Karastojković

1

Termička obrada metala

2

Biznis plan

3

Zavarivanje i spajanje materijala

4

Stručna praksa

mr Desanka Orlić

1

Osnovi računarske tehnike

2

Senzori i aktuatori

3

Digitalna elektronika

mr Danijela Živojinović

1

Kompjutersko projektovanje I

2

Kompjutersko projektovanje II

3

Kompjuterska analiza konstrukcija

4

Projekat mašinske konstrukcije

5

Stručna praksa

dr Veljko Potkonjak

1

Roboti

2

Fleksibilni proizvodni sistemi

3

Kompjuterska simulacija procesa i sistema

mr Goran Vujačić

1

Računarske mreže

2

Računarske mreže I

3

Elektronsko poslovanje

dipl. inž. Vinko Šimpraga

1

Programiranje CNC sistema I

2

Programiranje CNC sistema II

3

Kompjutersko modeliranje i animacija

prof. Radmila Rakočević

1

Engleski jezik I

2

Engleski jezik II

 

 

  • Kalendar vesti i obaveštenja

    новембар 2019.
    П У С Ч П С Н
    « окт    
     123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    252627282930