Archive for the ‘Specijalističke strukovne studije’ Category

KONKURS ZA UPIS NA SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE 2018/2019

Visoka tehnička škola strukovnih studija, Beograd, Bulevar Zorana Đinđića 152a, objavlјuje

KONKURS

za upis studenata na SPECIJALISTIČKE strukovne studije za školsku 2018/2019. godinu

Na  specijalističke strukovne studije za sticanje zvanja Specijaliste strukovnog inženjera,

Škola upisuje studente na sledeće studijske programe:

1. Kompjuterski mašinski sistemi, 32 studenta;
  2. Industrijsko inženjerstvo, 32 studenta;
  3. Energetska efikasnost i čista energija, 32 studenta.

Na specijalističke strukovne studije mogu se upisati lica koja imaju visoko obrazovanje stečeno na osnovnim studijama sa ostvarenih najmanje 180 ESPB bodova.

Na specijalističke strukovne strudije mogu se upisati i lica koja su završila studije po programima koji su važili pre donošenja Zakona o visokom obrazovanju 2005. godine, pod uslovom da je njihova diploma ekvivalentna najmanje diplomi osnovnih stukovnih studija.

Sprovođenje konkursa

• prijavlјivanje kandidata: od 24.09. do 01.10.2018. godine od 10:00 do 15:00 časova;
  • objavlјivanje preliminarne rang liste prijavlјenih kandidata: 02. oktobra;
  • objavlјivanje konačne rang liste prijavlјenih kandidata: 04. oktobra.

Kandidati prilikom prijavlјivanja podnose originalna dokumenta (na uvid), kao i overene fotokopije. Kandidati su u obavezi da dostave:

1. popunjenu prijavu na Konkurs koju priprema Škola;
  2. izvod iz matične knjige rođenih (original);
  3. overenu kopiju diplome prethodno stečenog obrazovanja.

Rang lista se sačinjava na osnovu uspeha prijavlјenih kandidata u prethodnom obrazovanju. U slučaju istog broja bodova u prethodnom obrazovanju, prednost prilikom upisa imaju kandidati sa većim brojem stručnih radova, učešća u stručnim projektima i adekvatnog radnog iskustva, po navedenom redosledu.

Na preliminarnu rang listu kandidati mogu podneti prigovor direktoru Škole u roku od 24 (dvadeset i četiri) časa od dana objavlјivanja rang liste na oglasnoj tabli ili internet stranici Škole. Direktor po prigovoru odlučuje u roku od 24 (dvadeset i četiri) časa od dana ulaganja prigovora.

Upis se vrši na osnovu konačne rang liste.

Iznos školarine je 80.000 dinara i plaća se u 4 (četiri) rate.

Upis primlјenih kandidata

Upis primlјenih kandidata vrši će se 05.10. i 08.10.2018. godine od 10:00 do 16:00 časova.

Studenti koji su stekli pravo upisa podnose dodatnu dokumentaciju, i to:

1. dve fotografije formata 3,5 cm ×4,5 cm;
  2. dva ŠV-20 obrasca (dobijaju se u Školi);
  3. dokaz o uplati na ime troškova upisa u iznosu od 5.200,00 dinara.

Sve uplate se vrše preko žiro računa: 840-2054666-92.

Specijalističke strukovne studije 2017/18.

Visoka tehnička škola strukovnih studija Beograd objavljuje

KONKURS

za upis studenata u prvu godinu SPECIJALISTIČKIH strukovnih studija za školsku 2017/2018. godinu

U prvu godinu specijalističkih strukovnih studija za sticanje zvanja Specijaliste strukovnog inženjera, upisuje studente na sledeće studijske programe:

1. Kompjuterski mašinski sistemi, 32 studenta,
  2. Industrijsko inženjerstvo, 32 studenta i
  3. Energetska efikasnost i zelena energija, 32 studenta.

PRIJAVLJIVANJE KANDIDATA

Kandidati prilikom prijavljivanja podnose originalna dokumenta (na uvid), kao i overene fotokopije. Kandidati su u obavezi da dostave:

1. izvod iz matične knjige rođenih (original),
  2. overenu kopiju diplome osnovnih strukovnih/akademskih studija ili uverenje o diplomiranju,
  3. prijavu na konkurs koju priprema Škola.

VAŽNI DATUMI:

• prijavljivanje kandidata: 0d 06. do 28. septembra (u Studentskoj službi);
  • objavljivanje Rang liste prijavljenih kandidata: 29. septembra;
  • podnošenje dodatne dokumentacije i upis kandidata: od 02. do 5. 10. u periodu od 12,00 do 16,00 časova u sali I (u četvrtak, 05.10. upis je do 18,00h);

UPIS PRIMLJENIH KANDIDATA

Studenti koji su stekli pravo upisa podnose dodatnu dokumentaciju, i to:

• dve fotografije formata 3,5×4,5 cm (za novi indeks),
  • dva ŠV-20 obrasca (dobijaju se u školi),
  • dokaz o uplati na ime troškova upisa u iznosu od 5.200,00 dinara,
  • dokaz o uplati prve rate školarine u iznosu od 20.000,00 dinara.

IZNOS ŠKOLARINE I ISPITA

Školarina za jednu godinu studija iznosi 80.000,00 dinara i može se uplatiti u četiri rate:

• I rata školarine: 20.000,00 din. prilikom upisa.
  • II rata školarine: 20.000,00 din. u januaru 2018. god. (pre prijave ispita)
  • III rata školarine: 20.000,00 din. u aprilu 2018. god..
  • IV rata školarine: 20.000,00 din. u junu 2018. god. (pre prijave ispita)

Ostali troškovi:

• prijava ispita, 800,00 dinara po ispitu,
  • odbrana završnog rada 17.000,00 din (može se uplatiti dva dana pre odbrane Završnog rada).

Sve uplate se vrše preko žiro računa: 840-2054666-92.

NAPOMENE:

• Rangiranje prijavljenih kandidata se vrši na osnovu prosečne ocene sa osnovnih studija;
  • Pravo upisa na specijalističke studije imaju svi studenti koji su u prethodnom školovanju stekli 180 ESPB, kao i oni koji već imaju 240 ESPB;
  • Više informacija o Specijalističkim strukovnim studijama možete pogledati OVDE.
  • Dodatne informacije možete dobiti pozivom na brojeve telefona: 011/ 2671-500 i 011/2600-131

Sekretarijat Škole